Tovar

Firma ku kúpe alebo na predaj?

Začať podnikať je skvelá a dôležitá vec v živote človeka. Toto rozhodnutie iste klíči dlhšie a pokiaľ je zámer a odhodlanie naozaj pevné, tak dospeje do rozhodnutia, že teda založíme firmu. Veľa podnikateľov ide priamo na založenie firmy, obchodnej spoločnosti, ktorá má obmedzené ručenie. Za záväzky firmy teda ako spoločník ručíte len do výšky vášho vkladu, teda osobným majetkom nie. Či už sa obchody budú dariť alebo nie, nemusíte sa takto báť o majetok a to, že oň v prípade neúspechu prídete. Pokiaľ teda je pred vami založenie firmy a už ste sa rozhodli pre krok, že podnikať začnete, je tu možnosť, ako ušetriť čas aj peniaze.

nápad napodnikanie

Existujú totiž tzv. ready made sro. Ide o firmy, ktoré sú už založené, ale zároveň sú určené na predaj. Môžete tak už založenú firmu priamo kúpiť a preskočiť tak mnoho krokov, ktoré obnáša zakladanie s.r.o. firmy. Ready made spoločnosť tak už má všetko potrebné, je registrovaná a zapísaná v obchodnom registri, má teda pridelené IČO. Má aj obchodný názov, sídlo, predmet činnosti, ktoré si však môžete zmeniť podľa potreby a tieto základné zmeny v úvode prevedenia podielu máte v cene. Môžete si tak pri kúpe firmy povedať, ako je potrebné zmeniť obchodný názov, kde bude mať spoločnosť nové sídlo a kto budú spoločníci.

zena podnikatelka

Ready made spoločnosti predstavujú moderný, rýchly, spoľahlivý spôsob, ako získať svoju firmu, a to bez zdĺhavého a nákladného zakladanie spoločnosti. Môžete si dokonca kúpiť už firmu s históriou, lebo inak históriu ready made spoločnosti nemajú. Alebo, ak potrebujete firmu, ktorá bude už aj platcom Dph, aj toto je pri kúpe ready made spoločnosti možné. Stačí si prezrieť ponuku ready made firiem a vybrať tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Prečo by ste sa trápili zakladaním firmy, keď ju za vás už niekto možno založil a stačí keď si z podobnej ponuky firiem len vyberiete.