Tovar

Plánujete vybudovať terasu či prístrešok?

Drevo je obľúbený stavebný materiál najmä z našej histórie na Slovensku. K drevu máme veľmi pozitívny vzťah a ak si všimnete drevo nájdete naozaj takmer všade. Okrem živej prírody, ktorá ma dreva naozaj veľké množstvo, používame drevo na to aby sme sa ním obklopili vo svojich domovoch. Z dreva sa vyrába nábytok a rôzne doplnky. No z dreva si mnohí šikovní a zruční ľudia vedia všeličo vyrobiť a zmajstrovať. Z drevených dosiek veľmi krásne dnes už urobíte peknú terasu a rozhodne tí šikovnejší budú vedieť skonštruovať aj drevený altánok či iný prístrešok. V špecializovaných predajniach so stavebným materiálom alebo drevom nájdete určite to čo potrebujete.

drevené dosky

Okrem samotných dosák a kusov dreva budete však potrebovať aj ďalšie doplňujúce materiály. Napríklad nerezove skrutky Quadrofixing pomôžu upevniť takmer každé trémou. Delia sa podľa toho akú kvalitu má drevo a napríklad aj podľa toho kde bude uložené. Iné nerezové skrutky potrebujete napríklad vedľa bazéna alebo nádoby s vodou. Chlórová či slaná voda si vyžaduje úplne niečo iné ako trebalo, ktoré nebude v styku s podobnými materiálmi. Rozhodne rozhoduje aj tvrdosť dreva a podľa toho si skrutky určitého typu vyberajte. Keď už budete mať aj skrutky poľahky upevníte to, čo treba.

drevo

Samozrejme svoje drevo môžete aj povrchovo upraviť. Dnes je povrchová úprava veľmi populárna a s podobnými prípravkami sa dajú obnoviť a renovovať mnohé kusy nábytku. Zistite si teda čier ka ktoré prípravky sú na úpravu dreva vhodné a tiež si zadovážte. Niektoré z nich dokážu drevo aj namoriť, teda bude mať úplne inú farbu, než keď ste ho kúpili alebo získali. Takto môžete pokračovať a nakoniec prídete k bodu, kedy už príde k samotnej konštrukcii. Určite si zadovážte niekoho, kto vám s tým pomôže, alebo vám aspoň stavbu do výšky pri drží. Pokiaľ ste zručný a šikovný určite si vyrobíte výborné drevené konštrukcie, altánky, teraz si, prístrešky, všetko čo je dostupné. Zvlášť v záhrade alebo na chate si ľudia často podobné veci vyrábajú svojpomocne. Prináša to dobrý pocit a určitú autenticitu.