PC

Prečo sa zo všetkého dobrého priberá?!

Prečo musí mať všetko dobré nejaké neželané následky!? Je to zvláštne, že ak to s niečím dobrým preženieme, v konečnom dôsledku to má skôr zlé následky. A platí to aj pre takú základnú a dôležitú vec, akou je stravovanie.

Niekto má to šťastie, že má perfektný metabolizmus. Konzumuje všetko a skoro stále, no vďaka genetickej výbave alebo nadmerne aktívnemu životnému štýlu to následne všetko spáli a v žiadnom prípade nemá problém s nadváhou či priberaním. Toto sú ale skôr šťastlivé výnimky.

Tí, ktorých metabolizmus pracuje normálne a chcú si udržiavať zdravú váhu asi vedia, kde je pes zakopaný. V našich snoch a fantáziách by sme najradšej zjedli všetko chutné,… no nezdravé a také, z čoho sa raz dva priberie. A najradšej by sme toho zjedli veľa a stále. Rozumný človek si však uvedomí, že takéto stravovanie bude veľmi nezdravé. Uškodí nášmu zdraviu, budeme sa cítiť prejedení a pribudnú nám kilá navyše s viditeľnými tukovými zásobami.

hamburger, fastfood

No stojí to nakoniec za to? Asi nie a preto je vhodné, ak máme v stravovaní vyvážený systém. Niektorí ľudia ale potrebujú niečo viac, než si len strážiť váhu.

Chcú alebo potrebujú zhodiť niekoľko kilogramov a efektívne sa zbaviť tukových zásob.

chleby s vajíčkom

Žiaľ, tu už je potrebný diétny jedálny lístok. A niekto by povedal, že takisto pravidelná pohybová aktivita či šport. To je síce pravda, ale napríklad ketodietje systém diéty, ktorá dokáže priniesť účinné výsledky jednoducho tým, že minimalizujeme príjem sacharidov a povolená je v tomto prípade hlavne bielkovinová strava. Pri tomto systéme je dôležité dosiahnuť pre naše telo stav ketózy. A pokiaľ budeme nasledovať zaužívané pravidlá ketónovej diéty, tento stav dosiahneme už doslova za pár dní.

  • Ketóza vzniká vtedy, ak nášmu telu chýbajú cukry a sacharidy, teda primárny zdroj energie. V takom prípade začne čerpať energiu z uložených tukov a tým ich bude účinne spaľovať.