Tovar

Zdravé stravovanie- nie je to o extrémoch

Prečo je tak dôležité zdravé stravovanie? Mnohí si pod tým predstavia len snahu schudnúť, ale význam zdravého stravovania je komplexnejší.

Štíhla línia a zdravá telesná ako aj psychická kondícia v konečnom dôsledku spolu súvisia a sú vzájomným výsledkom. Základom je prirodzenosť a to, aby sme poznali predovšetkým svoje vlastné telo, na každého totiž môže mať tá ktorá diéta rozdielny dopad. Ak je výsledkom strata energie, slabosť, nervozita a neustály hlad, potom je samozrejme niekde chyba. Nie sme to my a nie je to spôsob stravovania, ktorý by prospieval práve nám.

zelenina, diéta

Aby sme udržiavali zdravú telesnú aj psychickú kondíciu, je potrebné pravidelne konzumovať ovocie a zeleninu. Síce to už znie ako klišé, ale je to pravda a je to hlavne zelenina, čo je účinným a vlastne veľmi dôležitým zdrojom energie. Ak sa cítite v poslednej dobe vyčerpaní, práve zvýšená konzumácia zeleniny môže byť tým správnym riešením, ako sa tohto stavu zbaviť.

Ale opäť aj tu platí…. že zelenina je vlastne široký pojem a je napríklad známe, že niektorí ľudia nemôžu dobre stráviť cesnak alebo im je ťažko po konzumácii surovej cibule. Je to vlastne podobné, ako s rôznymi diétami, ktoré u niekoho zaberajú- dosiahne s nimi prirodzene štíhlejšiu líniu a cíti sa fit, zatiaľ čo iní prepadajú trápeniu. Opäť teda povedzme, že nie sme rovnakí a ani naše telá, resp. metabolizmus nie je na vlas podobný.

kuracie mäso, zelenina

Preto je dôležité počúvať svoje vlastné telo. To znamená, vypustiť nachvíľu z hlavy všetky diéty, o ktorých ste čítali a úprimne načúvať sebe, po akej strave sa cítite dobre, ktorá vám naozaj prospieva a neťahať to do extrémov. Z času na čas sa stane, že sa dopustíte prehrešku. Nevadí. Ale nie je to ešte dôvod na to, aby ste so zdravím stravovaním sekli, či aby ste sa začali zbytočne prejedať s nezdravou stravou. Nájdite si svoju vlastnú mieru a výsledok na seba nenechá dlho čakať.