Nezařazené

Ako na pitný režim počas bielkovinovej diéty

Bielkovinova dieta je na jednej strane veľmi dobrým spôsobom na chudnutie aj celkovú detoxikáciu organizmu, no na strane druhej dá vášmu telu poradne zabrať, a to tak, že možno ostanete veľmi prekvapení. Jednou z hlavných vecí, na ktoré by ste nemali zabúdať počas jej dodržiavania, je poctivý pitný režim. Prečo? To vám o chvíľku vysvetlím.
Žena v spodnej bielizni s plochým bruchom

Voda je základom každej bunky

Kým sa dostanem k tomu, prečo by ste mali piť počas bielkovinovej diéty, myslím, že je celkom potrebné povedať aspoň zopár slov k tomu, prečo je vlastne dôležité piť. Viac ako sedemdesiat percent nášho tela tvorí voda. Nachádza sa v každej bunke, v každom atóme, v každom vlase, v každom kúsku kože, očiach, orgánoch nohách a tak ďalej. Voda sa z nášho tela vyparuje, a to v pomerne dosť veľkých množstvách, napríklad človek s váhou okolo šesťdesiatich kilogramov, ktorý pracuje v práci, ktorú môžeme označiť za sedavú, za deň vypotí a vydýcha viac ako tri litre vody. to nie je málo, že ? Preto je nutné telu vodu dodávať.
Pohár s vodou a limetkami

Prečo je dôležitá pri diéte?

Takže takto, voda je dôležitá aj mimo držania diéty, aj pri každej inej diéte, no aj pri bielkovinovej diéte. Vaše telo bude najmä v začiatkoch prechádzať mnohými zmenami, no a jedným z „vedľajších“ účinkov konkrétne tejto redukčnej diéty, je aj detoxikácia organizmu. Ak detoxikujete, musíte všetko zlé, čoho sa vaše telo zbaví, zbaviť, inak povedané, musíte to vplaviť preč. Ak vám toxíny a iné škodliviny ostanú v tele, koledujete si o poriadny prúser. Bolesť hlavy, kožné problémy, mdloby alebo bolesť svalov, to je v podstate len začiatok. Preto, pite vodu. Koľko? Je to cca 0,35 milimetra na kilogram vašej hmotnosti https://www.zones.sk/studentske-prace/citatelsky-dennik/9640-bajka-o-psovi-a-kusku-masa/ Keďže nepoznám hmotnosť každého z vás, budete si to musieť vypočítať sami. nie je to nič komplikované, vaša váha krát 0,35 ml vody, teda tekutín. káva a čaj sa do pitného režimu nepočítajú.