PC

Ovocie: Zdravé, sladké a zakázané!

Ketodiet je skutočne super spôsob, ako schudnúť za niekoľko mesiacov a následne nebojovať s neslávne známym jo-jo efektom. Pri diéte sa nemusíte obmedzovať v množstve, len v druhu jedla, čo je veľmi pozitívnou správou, pretože keď je chudnutie príjemné, tak je i omnoho efektívnejšie. No a už sa dostávame k tej podstate. Pri tejto diéte totiž neplatí to, že všetko, čo považujeme za zdravé, je vhodné na konzumáciu počas diéty. Napríklad také ovocie.

Drevený lopár, mäta a marhule

Zdravé a sladučké ako med

Viete, prečo je ovocie sladké? Pretože obsahuje veľa cukru. Cukor je pri ketodiéte zakázaný, a to v akejkoľvek forme, teda aj v ovocí. Ja som si predtým, ako som začala diétu držať, nenaštudovala všetko do podrobností. Natrafila som na firmu, ktorá predávala proteínové jedlá, objednala som si ich, prečítala niečo v skratke a pustila sa do toho. Po dvoch mesiacoch sa však nedialo nič. Spočiatku som bola poriadne naštvaná. Veď som jedla všetko, čo som mala a mohla. Teda, všetko až na ovocie. Keď som si totiž prečítala, že môžem jesť zeleninu, tak som si v hlave akosi automaticky spojila to, že aj ovocie je zdravé, takže aj ovocie jesť určite môžem. A keďže spočiatku nebolo úplne jednoduché dodržiavať to, že som nekonzumovala nič iné, len pokrmy z prášku, jedla som tony ovocia.

Tanier s jahodami, čučoriedkami, malinami, orechmi a mandarínkou

Rovnaké ako sladkosti

Či si dáte jablko, jahodu alebo banán, je to to isté, ako by ste si dali keksík, kúsok čokolády alebo koláč. Áno, je pravda, že cukor v ovocí je trochu iný ako ten v „originál“
Sladkostiach. Ovocný cukor je takpovediac rýchly, čo znamená, že sa z tela dostáva omnoho rýchlejšie ako klasický rafinovaný cukor. Pri bielkovinovej diéte je to však úplne jedno. Cukor ako cukor. Ak by ste sa teda do diéty pustili a podobne ako ja, nečítali všetko do podrobností, tak už viete, že si musíte nechať prejsť chuť na ovocie a pozor, aj na niektoré druhy zeleniny, ktoré sú taktiež plné sacharidov.

Biela miska s jogurtom a ovocím