Nezařazené

Ako sa nechudne

Viete ako sa nechudne? Zvláštna otázka, že? Keď som sa snažila niekoľkokrát vo svojom živote schudnúť ja, všade som nachádzala rady, „ako sa dá schudnúť“, no len málokedy som natrafila na nejaké reálne a nápomocné informácie ohľadom toho, čo pri chudnutí robiť nesmiete, respektíve, čo by ste robiť nemali. Jesť a ležať na gauči vám samozrejme nikto nezakáže a ani do väzenia za to nepôjdete. Preto som sa rozhodla spísať niekoľko rozumných vecí, ktoré sa pri chudnutí robiť nesmú.

Pohár s jogurtom, do ktorého padá ovocie

Vezmite si príklad z bielkovinovej diéty
Bielkovinova dieta je niečo, čo som osobne skúsila len raz, vydržala som asi mesiac, no a aj napriek tomu, že diéta zjavne fungovala, som s ňou musela seknúť. Objavili sa totiž u mňa problémy so štítnou žľazou, takže som nemohla pokračovať so zdravotných dôvodov. O však dajme bokom, dôležitejší je princíp tejto diéty, ktorý je z môjho pohľadu, veľmi rozumný. Tuky a cukry nahradíte bielkovinami. Preto telo musí začať spaľovať tuky, nedodávate mu energiu v podobe sacharidov, nedodávate mu ani tuky, takže je to jeho jediná možnosť. Ak túto logiku zapojíte do akéhokoľvek typu chudnutia, máte skutočne veľkú príležitosť na to, aby ste uspeli.

Červené jablko položené na knihách

Čo zásadne nerobiť

  • Nejesť cukry – Pri akomkoľvek chudnutí, nech už je to spomínaná bielkovinová, alebo akákoľvek iná diéta, by ste v prvom rade mali obmedziť cukry, teda sacharidy.
  • Nejesť tučné mäso – Mäso je pri chudnutí OK, ale nie všetko. Ak už chcete jesť mäso, tak kuracie, morčacie, rybacie alebo hovädzie. Bravčové, a to akékoľvek, je plné tukov a tuky vám pri chudnutí proste nepomôžu.
  • Nejesť mäso – Chudnutie bez mäsa ide omnoho rýchlejšie. problémom nie je to, že by mäso pridávalo a vašej váhe, ale to, že jeho trávenie spomaľuje váš metabolizmus.
  • Nespať málo – Áno, trochu divné, ale pravdivé. Ak nespíte, nechudnete, takže ak zvyknete ponocovať, pri chudnutí to nerobte.
  • Sedieť na zadku – Sedenie, státie, ležanie, jednoducho všetko, pri čom sa nehýbete, nie je pre vás veľmi nápomocné, takže sa pokúste čo najmenej leňošiť.

Prerastané bravčové mäso