Nezařazené

Chystáte sa chudnúť? Nezabudnite sa poradiť

Pustila som sa do chudnutia, do svojho prvého chudnutia v živote. Moja voľba padla na proteínovú diétu. Prečítala som si všetko, čo bolo napísané na webe, z ktorého som si objednávala jedlá, jedlá si objednala a začala dodržiavať diétu. Teda, len som si to myslela. Veľmi rýchlo som pochopila, že som mnoho vecí nepochopila úplne správne.

Žena v športovom oblečení cvičí jogu

Teraz, ako úspešná absolventka proteínovej diéty, som pochopila, že na začiatku je potrebné všetko skutočne dôkladne pochopiť. Inak sa budete snažiť, budete míňať peniaze, no bez výsledku. Veľmi nápomocná je online Poradňa Prodietix.sk, ktorú ponúkajú mnohé firmy, ktoré predávajú balíčky týchto diétnych programov. Ja mám skutočne pozitívnu skúsenosť. Napísala som otázku a do dňa som poznala odpoveď. Bohužiaľ, nikto z klasických výživových poradcov a dokonca ani moja pani doktorka, mi nevedeli, tomto smere spoľahlivo poradiť. Hold, bielkovinová diéta u nás ešte nie je úplne bežnou vecou, o ktorej vie každý dostatok informácií.

Váha a modrý skrútený meter

Potom, ako si prostredníctvom online poradne overíte všetko, v čom nemáte jasno, až potom sa pustite do reálneho diétovania. Verte mi, pri tejto diéte stačí aj jeden, a to aj ten najmenší prešľap, a je s celým chudnutím koniec. Však, viete, ako sa hovorí, radšej dvakrát merať a raz strihať. No a keďže táto diéta nie je úplne lacná, dvakrát merať, teda sa pýtať, sa skutočne oplatí.

Čo by som vám ešte poradila? Pokiaľ sa vám počas diéty niečo nebude pozdávať, napríklad, ak sa vám bude točiť hlava, budete pociťovať pocit hladu, nebudete vládať jesť toľko jedla koľko by ste za deň mali, opäť sa radšej poraďte. Nie každý program totiž musí vyhovovať presne vám. Ja som ten svoj našla až na tretíkrát. Nemajte však strach, to, že zmeníte spôsob stravovania a druh diéty počas nej, nijako negatívne neovplyvní všetko čo, ste stihli zhodiť predtým.