PC

3 kroky na ceste za krásnou postavou

Myslím, že poviem úplnú pravdu, ak poviem, že nie som jediná, ktorá sa snažila schudnúť už asi miliónkrát, no ani jeden z pokusov nevyšiel zdarne. Skúšala som všetko. Diéty, pri ktorých som za deň mohla zjesť jeden kúsok chleba a dva kúsky uhorky a aj také, pri ktorých som do seba liala len smoothies. Neskôr som sa vykašľala na diéty a začala športovať, no ani jeden z mojich pokusov nebol úspešný. Napokon som vyskúšala kombináciu špeciálnej stravy, ktorú by som ani nenazývala diétou, pohybu a akémusi prístupu k životu. Chcete vedieť, ako presne moje, konečne úspešné, chudnutie prebiehalo? Stačí si zapamätať tieto tri kroky.
Žena cvičí pri vodopáde.jpg
KROK číslo 1: Bielkoviny namiesto cukrov a tukov
Spomínaný spôsob stravovania bola Ketodiet alebo ak chcete, tak bielkovinová diéta. jej základom sú bielkovinové pokrmy, zelenina a po krátkej dobe aj mäso, ryby a vajíčka. V konečnej fáze s už môžete dopriať aj kúsok chleba a nejaký ten zemiak či ryžu, no s mierou. Podstatou je to, že zo svojej stravy vylúčite tuky a hlavne sacharidy, nahradíte ich bielkovinami a začnete chudnúť.

KROK číslo 2: Pohybu nikdy nie je dosť
Ak budete chodiť do posilňovne trikrát týždenne, no okrem tohto pohybu nebudete mať žiaden iný, nemôžete čakať, že schudnete. Pohyb máte aj pri upratovaní či obyčajnej chôdzi. Ak chcete, aby boli vaše pohybové aktivity skutočne efektívne, tak sa musíte hýbať od rána do večera.Obrys vidličky a lyžičky obsypané cukrom na modrom stole.jpg

KROK číslo 3: zmeňte postoj k životu
Nie, nechcem vás prehovárať na nejaké východnú filozofiu. Keď hovorím o postoju k životu, tak mám na mysli akési celkové nastavenie k stravovaniu aj pohybu, spánku, vášmu voľnému času, stresu, práci a tak ďalej. Snažte sa čo najmenej stresovať. Veľa spite, pite veľa vody a zeleného čaju, obľúbte si pohyb a jedlá, ktoré konzumujete. Uvidíte, že s dobrou náladou a pozitívnym prístupom to ide ľahšie.