PC

V zdravom tele ani kilogram navyše

Viete, čo má dokáže vždy rozosmiať a zároveň veľmi prekvapiť? Keď si niekto myslí, že štíhla postava je len nejaký výmysel dnešnej doby. Nie je to tak. Štíhli ľudia majú omnoho menej podkožného tuku, no a podkožný tuk nie je zdravý. Pozrite sa na babičky a deduškov, ktorých vidíte v reportážach o tom, že práve oslávili stovku. Máte pocit, že niektorí z týchto ľudí trpí nadváhou? Veru nie!
Štíhla žena s pestrofarebnými vlasmi.jpg

Bez tuku to nejde

Tuk sa v našom tele musí nachádzať. Ak by tam nebol, tak by sme si dlho https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2017/cislo-28/ako-dlho-ma-prezit-vas-telefon.html nepožili. Na druhej strane jeho nadmiera určite nie je zdravá. Preto je potrebné, aby ste sa snažili udržiavať správnu hladinu podkožného tuku. Ako na to? Spôsoby sú rôzne, no pamätajte, že nejaké cielené diéty, ktoré trvajú obmedzenú dobu a po ich skončení sa začnete opätovne napchávať ako také malé prasiatko, vám nepomôžu určite.

3 spôsoby, ako mať tuk pod kontrolou

Spôsobov, ako si udržiavať správnu váhu a nebojovať s nadmerným množstvom tuku v tele, poznáme mnoho. Toto sú však tri, ktorú sú dnes považované za najúčinnejšie.
Portrét ženy s hnedými vlasmi.jpg

  1. Ketogénna diétaje v našich končinách pomernou novinkou, lepšie povedané, až v poslednej dobe sa o nej začalo hovoriť trošku viac aj na verejnosti. Tento druh diéty je zameraný vyslovene na spaľovanie podkožného tuku, takže ak s ním bojujete, ide o určite veľmi dobrý spôsob, ako sa ho zbaviť. Ak však chcete, aby sa tuk nezačal hromadiť aj po skončení diéty, mali by ste si osvojiť jej základy, a tých sa držať aj po ukončení.
  2. Aeróbne cvičenia, teda také, pri ktorých sa zadýchate a spotíte, sú taktiež veľmi dobrými pomocníkmi. Aby však mali efekt, musíte sa m venovať pravidelne a dlhodobo.
  3. Zníženie príjmu tukov, to je asi najlepší spôsob, ako s tukom nebojovať. Slaninu si dať môžete, no nie desaťkrát za deň. Ak je to možné, tak by ste mastné jedlá mali nahradiť tými nemastnými a štyri mäsité pokrmy denne vymeniť za aspoň tri zeleninové či ovocné. Inak povedané, tuky áno, no vždy s rozumom a hlavne mierou.