Tovar

Dezinfekcia pitnej vody

Nie každú tečúcu vodu, alebo vodu, ktorú nájdeme v studni na našej záhrade môžeme označiť ako pitnú. Vo vode sa môžu nachádzať mikroorganizmy, alebo baktérie či vírusy, ktoré sa voľným okom nedajú vidieť, no znehodnocujú vodu natoľko, že je pre ľudí priam nebezpečná. Môže spôsobovať rôzne zdravotné problémy a v tých najhorších prípadoch môže mať fatálne následky, preto je dôležité pravidelne kontrolovať vodu v studni, či dokonca v bazéne, či sa voda nejakým spôsobom neznečistila. Znečistenie môže nastať rôznym spôsobom. Hlavne, keď studňa, alebo aj iné vodné plochy ako napríklad bazén sú otvorené.

voda v bazéne

Niekedy ani pitná voda, ktorá tečie z nášho kohutia v našej domácnosti, nie je najzdravšia na pitie. Niekedy sa voda čistila chemicky, pridávali sa do nej rôzne prípravky a chemikálie, aby vodu znovu očistili a bola znovu pitná a vhodná pre človeka. Avšak určite všetci dobre vieme, že UV žiarenie ničí baktérie, vírusy aj choroboplodné zárodky. Napríklad aj slnečné žiarenie obsahuje UV žiarenie. Preto sa aj v minulosti často veci vysúšali na priamom intenzívnom slnku. No niekedy jednoducho slnečné svetlo nestačí a potrebuje voda väčšie množstvo UV žiarenia. Preto sa v súčasnosti používajú špeciálne UV lampy na dezinfekciu vody.

pitná voda

Čo je oveľa zdravšie a bezpečnejšie ako používať chemikálie do vody, ktorú sa chystáme piť, alebo sa v nej kúpať. A je to dokonca aj ekologickejšie voči prostrediu v našej záhrade, ale aj v širšom okolí. Ak potrebujete dezinfekciu pitnej vody vo vašej záhrade alebo vo vašej domácnosti, neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás každý deň a radi vám poradíme spôsob ako premeniť vašu vodu znovu na pitnú a zdravú pre váš organizmus. Ceny ako aj celú ponuku dezinfekčných UV lámp proti baktériám si môžete pozrieť aj na našej internetovej stránke. U nás máte obhliadku montážneho miesta ako aj cenovú kalkuláciu úplne zdarma.