Dovolenka

Diéta nesmie byť o hladovaní, ale o rozumne stanovenom jedálničku

Myšlienka orientovať sa na určitý druh diéty môže prameniť z viacerých dôvodov. Možno nám ju predpísal lekár a ide o snahu zbaviť sa nadváhy alebo možno len chceme späť našu pôvodnú váhu a zhodiť pár kíl, ktoré sme nazbierali za posledné mesiace. V oboch prípadoch sa môžeme venovať stanovenému plánu, pri ktorom nemusíme počítať kalórie a ani neefektívne hladovať. Túto možnosť a plán pomerne rýchleho a hlavne efektívneho spaľovania tukov nám ponúka keto dieta Prodietix.

žena s jablkem v ruce

Je takisto známa pod označením bielkovinová alebo proteínová, kedy priamo odkazuje na jej podstatu, a teda stravovanie typické prijímaním bielkovín a proteínových jedál s tým, že sa budeme snažiť znížiť príjem sacharidov.
Princíp proteínovej diéty totiž verí v spaľovanie tukov. No vieme, že u každého môže byť metabolizmus nastavený inak, preto ide o snahu nastaviť metabolizmus do podoby, v ktorej by si za zdroj spaľovania a zároveň čerpania energie vybral tuky, nie sacharidy. Preto je potrebné držať sa stanoveného jedálnička „chudobnejšieho“ na sacharidy, ale naopak bohatého predovšetkým na proteíny (bielkoviny), ktoré proces metabolizmu a spaľovania tukov urýchlia, respektíve zefektívnia. Okrem zrýchlenia metabolizmu pri spaľovaní tukov majú proteíny ďalší podstatný význam- udržia svalovú hmotu a zabezpečia dostatok energie.

polévky dýňové

Prakticky tak vravíme skutočne iba o zhodení, respektíve spaľovaní prebytočných tukov, čím je celý proces chudnutia pochopiteľne rýchlejší a prináša pri chudnutí ten najpodstatnejší efekt, ktorý chceme dosiahnuť všetci. Zároveň vravíme o nastavení metabolizmu do podoby, v ktorej nie je vysoká šanca spätného priberania kíl. Jedálniček bohatý na proteíny má svoj systém a vyžaduje pravidelnosť stravovania, čím tak zamedzíme pocitu hladu a zlyhania a následného s prepáčením „prežierania“, čo je žiaľ prípad mnohých „dietárov“ a ich diét, ktoré majú doslova len sezónny, respektíve krátkodobý efekt.