Dovolenka

Dovolenka s deťmi = žiadna dovolenka?

Užívať si niekoľko dní sladké ničnerobenie, nemyslieť na prácu a množstvo povinností ktoré bežné dni prinášajú, vypnúť telefón a pár dní sa na neho ani nepozrieť, užívať si slniečko a čerpať z neho energiu na ďalší nekonečný kolotoč, ležať na pláži a nemyslieť na nič – znie to naozaj lákavo a kto by sa na toto netešil, čo poviete? No čo na toto asi povedia rodičia, hlavne tých menších detí, ktorí už vedia že tá pravá dovolenka to už tak skoro nebude? Vyložené nohy a sladké ničnerobenie rodičom určite nehrozí, detičky starostlivo vyplnia ich čas nielen doma, ale aj tam.

more a piesok

Vo všeobecnosti asi prevláda názor, že dovolenka s deťmi v skutočnosti ani žiadnou dovolenkou nie je, no myslím že to nie je pravda. Kto má deti o tom určite vie svoje a vie, že aj dovolenka s deťmi sa dá užiť a možno ešte o niečo viac, pretože – aj keď ničnerobenie má pár chvíľ určite svoje čaro, s deťmi si predsa len užijete viac zábavy a navštívite s nimi miesta, o ktorých by ste ani netušili. Deti Vás donútia objavovať nové, nepoznané, a Vy sa konečne stopercentne venovať len im a tešiť sa z ich radosti. Veď čo viac stmelí rodinu ako naplno strávený čas na miestach, kde ste ešte neboli?

mušle na pláži

Spoločné zážitky, spoločný smiech a kvalitne strávený čas s rodinou je to najkrajšie, čo môžete dopriať nielen im ale aj svojej duši. Budete mať na čo spomínať a verte mi, budú to omnoho krajšie spomienky ako tie, keď ste celý deň nič nerobili len oddychovali. Dovolenka s deťmi a bez nich je určite iná, o tom nikto nepochybuje. Sú to absolútne rozdielne strávené chvíle, no ak si myslíte že tá naozajstná je len bez nich, nie je to pravda. Stačí sa v tom len nájsť, nájsť si to svoje a dáte sebe a svojej rodinke viac, ako si dokážete predstaviť. A na tú ďalšiu sa budete po spoločných zážitkoch tešiť ešte viac a môžete spoločne plánovať, čo budete robiť.