Tovar

Existuje množstvo kvalitných konštrukčných systémov z hliníka

Kolaudácia sa sústredí na overovanie stavu stavby podľa platných smerníc, noriem a zákonov, ktoré sa musia dodržať s ohľadom na bezpečnosť pri ďalšom jej používaní. Množstvo noriem a zákonov určuje typy materiálov a konštrukcií, ktoré musia spĺňať náročné požiadavky súčasného stavebníctva. Tepelné izolácie patria k najviac preferovaným materiálov a spôsobom ako zabrániť únikom tepla cez konštrukcie.

Spájanie veľkých rozmerov do fasády

Zvýšené požiadavky na tepelnú izoláciu musia spĺňať aj konštrukcie, napríklad tie, ktoré tvoria výplne otvorov, teda okná a dvere. Bežným sa už stali hliníková okná MB-70 Lmmont a dvere s 3-komorovým profilov, ktoré tvoria steny s hrúbkou 2mm, sú spracované na vysokej technickej úrovni, a to ich aj charakterizuje. Moderný systém MB-70 pochádza z dielne spoločnosti ALUPROF a vyznačuje sa variabilitou v prípade povrchovej úpravy a farebného odtieňa. Navyše spĺňa predpísanú normu na zvýšenú tepelnú izoláciu.

Okenné profily rámu okien majú hĺbku70mm a krídla 79mm, rám aj krídlo dverí majú hĺbku 70mm. Po zatvorení okien sa tak zjednotí povrch z vonkajšej strany a zalícujú sa aj povrchy krídel a rámov dverí. Nízka hodnota súčiniteľa prestupu tepla je výsledkom využitia kombinácie tesnenia a špeciálneho tepelného mosta typu omega, ktorý je vyrobený z polyamidu a spevnený je skleným vláknom, pri oknách dosahuje šírku 34mm a 24mm pri dverách. Tento tvar má vplyv na tuhosť profilov, ktorú zvyšuje, v každom počasí dokáže zabezpečiť optimálnu tepelnú izoláciu a zároveň uľahčuje odvodnenie konštrukcie.

Technicky vyspelé konštrukčné systémy

Okenné profily sú vyplnené vložkami s doplnkovým tesnením v miestach spojov, konštrukciu na tri časti rozdeľujú výstupy medzi vnútornými a vonkajšími hliníkovými profilmi. V systéme MB70 – HI je použitá aj polyuretánová pena alebo vložky, ktoré vypĺňajú priestor vo vnútri profilu. LM-MONT je spoločnosť, ktorá tieto profily predáva a montuje, na nich sa treba obrátiť s každou požiadavkou pri problémoch s osadzovaním niektorej zo spomínaných konštrukcií.