PC

Mikiny pre mužov

V minulosti bolo nosenie mikín v spoločnosti považované za skôr nevhodné, pretože išlo o odev, ktorý bol určený na športovanie a voľnočasové aktivity. Ako sa však módny priemysel vyvíjal, menili sa časom aj módne trendy, ktoré z mikiny postupne urobili ikonický kúsok, ktorý dnes nosíme každodenne. Kým pre nežnejšie pohlavie možno mikiny nie sú až tak často vyhľadávaným a noseným oblečením, mužské mikiny si môžeme všimnúť na pánoch oblečené naozaj neustále. Niet sa čomu čudovať, pretože mikiny sú veľmi pohodlné a pri chladnejšom počasí dokážu príjemne telo zahriať. Samozrejme poskytovanie tepla závisí i od samotnej mikiny, ktorú si zvolíte a od jej hrúbky či materiálu, z ktorého je ušitá. Niektoré mikiny sú skôr tenšie a ľahšie, a preto je vhodnejšie ich zvoliť na letné chladnejšie noci, kedy sa však teplota ovzdušia v porovnaní s dennými teplotami až tak veľmi nemení. Naopak hrubé a ťažšie mikiny sú perfektné práve na zimné mrazivé obdobie, kedy nás okrem snehu často potrápi i silnejší vietor.

mikina na zips

Vrátane hrúbkových a materiálových rozdielov pri mikinách je vhodné spomenúť aj ich rozdielne strihy. Pri slove mikina si pravdepodobne predstavíte klasickú mikinu, ktorá sa oblieka cez hlavu a má taktiež aj predné vrecko a kapucňu. Niektorí ľudia možno však preferujú skôr mikiny bez kapucne a vrecka či mikiny, ktoré sa im budú obliekať lepšie, a teda sú na zips.

mikina bez kapucne

Našťastie trh je dostatočne zaplnený tisíckami módnych značiek, ktoré rozličné strihy mikín ponúkajú hneď v niekoľkých cenových rozpätiach. Vďaka tomu si dokážete zakúpiť značkovú i neznačkovú mikinu, ktorá sa zmestí do vášho rozpočtu a presne bude vyhovovať vaším preferenciám. Rovnako je to aj v prípade dizajnových prevedení, pričom na výber je neuveriteľne veľké množstvo farieb, nápisov, obrázkov alebo inej potlače. Či už obľubujete jednoduchosť a čisté mikiny, prípadne malé nápisy alebo opačne obrovské logá a výraznú potlač, pre každého sa nájde to pravé.