PC

Nahraďme tuky proteínmi

Na internete i v časopisoch, knihách, v televízii, všade môžeme nájsť navzájom odlišujúce sa články o rôznych diétach. Každopádne tie reálnejšie a rozumnejšie články tvrdia o proteínovej diéte, inak známej aj ako ketodiet.

hovězí

Rýchla, účinná a bez hladovania
Skutočne stačí len pár týždňov vyskúšať tento zmenený jedálniček a výsledky budú vidno. Budete mať energiu, nemusíte hladovať, to je hlúposť ktorá k ničomu nevedie. Stačí vám obmedzovať tučné jedlá a tuky radšej nahradiť proteínmi, bielkovinami. Má to logiku.

Na tento štýl stravovania prišiel profesor Harvardu George L. Blackburn a v podstate ide o to, aby sme spálili prebytočné tuky, ktoré sa v nás ukladajú, no pritom budeme živiť svalové tkanivo, ktoré je k životu, pohybu a energii potrebnejšie. Vlastne si okrem vzhľadu vylepšíme i fyzickú kondíciu.

Alarmujúci je fakt, že pri iných diétach síce môžeme takisto schudnúť, no na druhej stane stratíme až 40% zo svalov, čo bude mať určite negatívny efekt na našu kondíciu. Pozrime sa na to i z reálneho hľadiska a na dnešný uponáhľaný svet a pracovné ponuky, v ktorých človek zo seba dáva maximum. Takéto oslabujúce diéty si väčšina ľudí nemôže proste dovoliť. Potom by z práce nevládali prejsť pomaly ani k autobusu, čo by boli takí vyčerpaní.

A práve preto je jedna z tých najrozumnejších variant práve diéta bohatšia na proteíny a bielkoviny. Zbavíte sa prebytočného tuku, no pritom zostanete v skvelej, dokonca ešte lepšej kondícii.

slanina

Nedá mi nespomenúť ďalšiu podstatnú vec a to fakt, že vlastne svalové tkanivo je potrebné i k rýchlemu spaľovaniu tukov. Takže čím bude výkonnejšie, tým aj rýchlejšie chudneme, no pritom sme plní síl. Pomocou tejto proteínovej diéty sa navyše vyhneme tkzv. „jojo- efektu.“ Náš organizmus sa s týmto novým stravovaním v podstate bez problémov vyrovná a navykne si.