Auto

Nebojte sa bio produktov. Môžu vám zlepšiť život.

Byť bio nie je v súčasnej dobe len čisto záležitosť mainstreamu. Byť bio je životný štýl, ale aj nutnosť. O tom, čo si v skutočnosti dávame na tanier sa možno len začalo viac hovoriť alebo sme predtým nad tým zatvárali oči. Ale už naše staré mamy vedeli, že zelenina vypestovaná v záhradke chutí lepšie, ako tá z obchodu a chlieb, ktorý si urobíme doma vonia oveľa intenzívnejšie a aj dlho vydrží. Dôkazy o tom, že bio strava vyhráva nad komerčnou, si môžeme vyskúšať na vlastnej koži.

Bio_obchod

Zástancovia konzumného spôsobu stravovania však budú namietať, že pestovať si vlastné suroviny a vyrábať si všetko svojpomocne doma, je časovo náročné. Nie každý býva na samote u lesa, s kopou voľného času na hipsterské aktivity. Zároveň, ak navštívite bio obchod, od nákupu bio potravín vás odradia zbytočne prehnané ceny. Evokuje to pocit, že v mnohých prípadoch platíme len za samotné označenie bio, ale chuťovo a možno ani zložením to nie je nič moc. Aj v tomto prípade však platí, že sa netreba hneď úplne vzdávať. Treba si len riadne preštudovať výrobky, ich zloženie a zistiť si niečo o výrobcoch. Konzumácia a používanie bio výrobkov sa vám z dlhodobejšieho hľadiska určite pozitívne vráti. Či už vo forme krajšej pleti, lepšieho zdravotného stavu a celkového dobrého pocitu zo seba. V bio obchode nájdete okrem potravín aj kozmetiku alebo doplnky výživy.

bioobchod

Veľká väčšina výrobcov bio produktov si dáva záležať, aby všetko súvisiace s ich produktom, bolo šetrné k prírode. To znamená aj celková výroba, obaly atď. Nákupom v bio obchode tak nerobíte dobre len sebe, ale aj planéte. Taký je aj bio obchod Svetchuti. Biopotraviny nielen slovenskej, ale aj zahraničnej produkcie, kozmetika a doplnky výživy môžete kúpiť po pár kliknutiach. Všetko založené na prírodnej báze, bez konzervantov a umelých prísad, ručná výroba, aj tradičné domáce farmárske produkty.