PC

Schudnite účinne s ketónovou diétou

Pri téme diéta a chudnutie sa stretneme s rôznymi zaujímavými, ale tiež „netradičnými“ názormi, postupmi a radami. Nevraviac o tom, že každú chvíľu nás prekvapí nejaká nová metóda rýchleho a účinného chudnutia. Áno, dotyčné postupy tej ktorej novinky môžu priniesť tento sľubovaný efekt, ale za akú cenu?

Nemyslíme to z hľadiska kúpnej ceny, ale ceny, ktorú si dotyčný jedálny lístok vypýta na našej psychickej a telesnej kondícii. Nehovoriac o tom, že nepremyslené diéty prinášajú spravidla len krátkodobý účinok, pretože sa skrátka nedajú dodržiavať dlhodobo. Cítime pri nich neustály hlad a vyčerpanie.

zelené jablko

  • Diéta by mala predstavovať alternatívny spôsob stravovania. Konzumáciu „alternatívnej“ stravy a pravidelný príjem potrebných živín, avšak s ohľadom na účinné spaľovanie tukových zásob.

Bielkoviny v strave majú tendenciu zasýtiť nás, sú dôležitou živinou pre funkciu tela a pre náš organizmus. Takisto sú potrebné pre budovanie a udržiavanie svalovej hmoty a pre zdravú činnosť svalstva.

Pri diéte tak môžu byť naozaj vítanou živinou. A tento fakt podporuje bielkovinová diéta. Radí sa k tým najznámejším, rokmi overeným a pre mnohých účinným spôsobom stravovania, s ohľadom na efektívne (a rýchle) spaľovanie tukov a úbytok hmotnosti. Svalová hmota pritom vďaka proteínom zostáva zachovaná a strata hmotnosti sa zameriava primárne na odbúranie tukových zásob.

štíhla žena, brucho

A to konkrétne spôsobom, že sa v našom tele vytvorí stav ketózy. Tá vzniká asi za 2 – 3 dni od začiatku dodržiavania bielkovinovej, respektíve proteínovej či ketónovej diéty. Bielkoviny skvalitňujú a urýchľujú jej proces, zároveň nás pravidelne zasýtia, no zameriavať sa musíme na znížený percentuálny príjem sacharidov.

  • Sacharidy sú v strave tým najdostupnejším energetickým zdrojom.

Z tohto dôvodu ich priemerný človek konzumuje nadbytok, resp. viac, než by ich stihol pravidelne spaľovať. Ak ich má telo v zásobe nadbytok, nie je prinútené spaľovať tukové zásoby. Ako náhle však rapídne znížime príjem sacharidov, telo začne vo väčšej miere spaľovať práve usadené tuky.