PC

„Posteľ – neposteľ“ ? Výborný nápad

Klasická spálňa vyzerá asi tak, že sa v nej nachádza posteľ, dva nočné stolíky, nočná lampa a poprípade skriňa na oblečenie. Dokáže vás takáto predstava rozčúliť? Ak chcete svoj byt zariadiť moderným a netradičným spôsobom, tak aj táto miestnosť môže vyzerať odlišne. Hitom dnešných dní je spanie bez postele.

matrace na velké posteli

Šup s ním na zem !

Matrace na posteľ v skutočnosti nemusíte umiestniť iba na posteľ. Dajú sa položiť aj na zem, kde splnia tú istú funkciu. Dnes si najmä mladí ľudia veľmi radi zariaďujú svoje spálne takýmto spôsobom. Matrac na zemi pôsobí veľmi uvoľneným dojmom a dokáže priestoru dodať nevídaný šmrnc. Navyše ide o veľmi praktické a ekonomické riešenie pre mladých, pretože vám odpadnú náklady na kupovanie postele.

Ako vybrať ten správny matrac

Aby sa vám spalo pohodlne aj bez postele, je potrebné vyberať dobrý a kvalitný matrac. V prvom rade, by mal patriť do kategórie tých pevnejších, respektíve tvrdších. Keďže okolo matracu nebude žiadna opora, potrebujete dosiahnuť to, aby držal pevne svoj tvar aj bez nej.
V tomto prípade sú o niečo lepšie matrace s pružinami, pretože sú prirodzene pevnejšie. Ak sa neviete zrieknuť výplne z peny, snažte sa siahnuť po takej, ktorá má čo najvyššiu hustotu. To zistíte veľmi jednoducho, matrac s hustou penou je vždy ťažší.

dvě samostatné matrace

Ako udržať posteľ – neposteľ čistú

Matrac na zemi môže na niekoho pôsobiť neprakticky, čo sa upratovania a čistoty týka. Áno je pravda, že pri tomto riešení musíte dbať na čistotu o čosi viac. Špina zo zeme sa na matrac totiž dostane omnoho jednoduchšie, ako vtedy, keď je umiestnený vyššie, teda na posteli. Tento drobný nedostatok vyriešite častejším vysávaním. Matrac môžete raz za týždeň nadvihnúť a poriadne vyprášiť. Pri tejto príležitosti určite vymeňte aj plachtu. Keď už sme pri tej plachte, používajte len tie s gumičkou, aby sa vám z matracu neustále nezosúvali.