Nezařazené

Vzdelaný človek má viac príležitostí

Nie je to len klišé, že vzdelanie robí človeka? Je naozaj vzdelaný človek viac použiteľný pre prax alebo sa to iba tak hovorí? Často totiž počujeme, že v dnešnej dobe má už vysokú školu každý, takže sa treba odlíšiť vo svete aj inak. Je to naozaj tak? Treba si robiť rôzne školenia na úradoch práce alebo je to len zbytočný a premárnený čas? Nie je to len premrhané úsilie, ktoré sme mohli radšej venovať iným činnostiam?
Poďme sa teda spoločne pozrieť na rôzne výhody, ktoré nám plynú z toho, že budeme vzdelaný a tým pádom sa očakáva, že aj úspešní ľudia:

encyklopedie.jpg

  1. Keď máme lepšie vzdelanie, tak máme na pracovnom trhu viac príležitostí na vlastnú sebarealizáciu a rozvoj.
  2. So vzdelaním sa vieme zaoberať aj inými témami a byť na tom finančne lepšie ako keby sme skončili len základnú školu (+ 1 ročník strednej školy, čo je povinná školská dochádzka).
  3. Vzdelanie, ktoré nie je len memorovanie informácii, ale naozajstné načerpanie údajov a dát do svojej pamäte z nás robí šikovnejších a rozhľadenejších ľudí ako sú tí ostatní.
  4. Svoje vzdelanie ste dosiahli a už nikto nemá právo vám ho zobrať. Je to niečo, čo už nikdy nestratíte a treba si to vážiť. Je to skutočný cieľ, o ktorý sa oplatí bojovať.
  5. Keď máte naozaj záujem o nejakú tému a idete na školenie o takejto téme, tak to nikdy nebude premárnený čas, pretože si z toho určite niečo zoberiete. No keď sa zúčastníte len tak hocijakého školenia, len za to, že je zadarmo, tak vám to MOŽNO niečo dá, ale nemusí to tak byť. Môže to byť naozaj len premárnený čas.

sklad knih.jpg
Vzdelanie je skutočnou črtou v životopise, ktorá má veľkú váhu v reálnom živote. Nielen teraz, ale bude ju mať aj v budúcnosti. No, najlepšie na tom je, ak si zachováte svoj zdravý sedliacky rozum, ako sa hovorí. Ten je totiž na nezaplatenie, aby ste sa nestratili vo víre informácii, ktoré prúdia dnešným svetom a ovládajú ho.