PC

Nepodceňujte svoj zvýšený cholesterol. Pomôže vám špeciálna diéta

Zvýšený cholesterol dnes trápi každého druhého človeka. Nejde len o zvýšené čísla na papieri, ktoré nemajú v skutočnosti na zdravie žiadny vplyv. Dlhodobo zvýšený cholesterol vplýva negatívne hlavne na cievy. Tie sa postupne upchávajú a ak problém neriešite, môžu sa upchať, takpovediac, nadobro. V tomto prípade vám, podotýkame, že v tom lepšom prípade, hrozí závažná operácia. Nie raz sa tieto problémy môžu skončiť však i tragicky. Pokiaľ teda vysokým cholesterolom trpíte, začnite s ním čo najskôr niečo robiť. Základom by mala byť úprava vašej stravy.
Doktor zapisuje výsledky do tlačív

Zachrániť vás môže ketónová diéta

Možno ste sa už stretli s výrazom ketodiet. Naraziť môžete taktiež na názvy ako ketónová diéta, keto diéta alebo proteínová diéta. V skutočnosti nejde o diétu v pravom slova zmysle. Ak totiž chcete, aby mal tento spôsob stravovania ozajstný efekt, musíte ho do svojho života prijať na trvalo, respektíve aspoň na podstatne dlhú dobu.

Princíp spočíva v tom, že zo svojej stravy vypustíte všetky tuky a cukry. Základom budú len aminokyseliny, teda bielkoviny. Po istom čase sa vaše telo úplne prestaví a energiu bude čerpať len z bielkovín. Začať musíte pomaličky. Počas prvých troch fáz, počas ktorých v podstate dochádza k tomu, že si vaše telo na tento druh stravy zvykne, okrem iné, začne čerpať z vašich tukových zásob. Výsledkom je teda nie len zníženie cholesterolu, ale taktiež krajšia postava a celkové zlepšenie vášho zdravotného stavu.
Usmiata žena v klobúku drží pred očami jahody

Môžete to vyskúšať aj na istú dobu

Ako sme už naznačili, táto strava by sa pre vás mala stať prirodzenou. To je najlepší spôsob ako udržať svoje telo zdravé. Pokiaľ by ste však chceli ketónovú diétu vyžiť len ako prostriedok na zníženie cholesterolu, môžete ju vyskúšať taktiež na obmedzenú dobu. Tá by však nemala byť kratšia ako pol roka. Dôležité je najmä to, aby ste si prešli prvými troma fázami, počas ktorých dôjde k akémusi preprogramovaniu vášho organizmu.