PC

Proteín vám pomôže schudnúť.

S rôznymi diétami akoby sa vrece roztrhlo. Tí, ktorí sa práve snažia schudnúť o tom vedia svoje. Našťastie mnohé diéty nie sú úplne drastické a nepozostávajú len výlučne z pitia smoothies alebo kompletnej hladovky. To vonkoncom nie je pre telo prospešné. A dokonca môže mať na chudnutie aj opačný efekt. Bielkovinová diéta získava v poslednej dobe čoraz väčšiu a väčšiu popularitu. Ako už názov hovorí, bielkovinová alebo keto diéta zameriava svoju pozornosť na bielkoviny. Konkrétne na také stravovanie, ktoré bude zahŕňať prijímanie čo najvyššieho množstva proteínov. Čo je však najlepšie je fakt, že pri tejto diéte sa budú dokonca spaľovať tuky. Prečo svalovci v posilňovni hovoria, že na večeru si dávajú kuracie prsia a ráno omeletu z 10 vajec? Pretože proteíny sú hlavnou zložkou na budovanie svalov. Vy sa však nesnažíte mať kulturistické bicepsy, to je jasné. Avšak aj napriek tomu, že sa dopracujete k štíhlej postave, k zdravému fungovaniu vášho tela svaly potrebovať budete.

Dieta

Jediné, čo nepotrebujete, je príliš veľká zásoba tukov. A to je na bielkovinovej diéte úžasné. Tým, že prijímate viac bielkovín a menej sacharidov, či tukov, získavate potrebnú energiu zdravou formou. Zároveň sa budete dlhšiu dobu cítiť nasýtení, pre diétu veľmi priaznivý faktor. Na čo sa pri zostavovaní jedálnička pre bielkovinovú diétu zamerať. Samozrejme sem patria všetky nízkokalorické potraviny.

Dieta2

A veľa proteínov – chudé mäso, zelenina, mliečne výrobky, ryby, vajcia, strukoviny, orechy. Okrem toho je dobré zmeniť aj životosprávu. Jesť pravidelne, 5 krát denne, pravidelne sa tiež hýbať, zamerať sa najmä na aeróbne aktivity a dodržiavať pitný režim. Môžeme povedať, že bielkovinova dieta je kráľovnou medzi diétami, pretože je chutná, neobmedzuje vás, jo-jo efekt je minimálny a zároveň proteínových potravín a jedál je na trhu tak veľa, že v obchode nemusíte pri nákupe dlho rozmýšľať.