PC

Rukavice pre každého zamestnanca, robotníka a kutila

Každá práca so sebou prináša iné nároky a takisto iné opatrenia. A reč bude v tomto prípade hlavne o manuálnej práci a pozíciách, ktoré si vyžadujú špeciálne bezpečnostné nároky. A to vo nielen vo forme špeciálneho pracovného oblečenia, ale tiež doplnkov.
Niektoré pozície musia napríklad venovať prísnejšiu pozornosť výberu, resp. noseniu tých správnych rukavíc. Pre každý typ práce sa najlepšie môže hodiť iný, čiže konkrétny typ. Vo všetkých prípadoch však pracovné rukavice musia spĺňať vysoké bezpečnostné kritériá.

pracovní rukavice

Okrem špecifického zaradenia poznáme aj typy označované ako kombinované, ktoré vlastne prezentujú univerzálne pracovné využitie. To znamená, že sa s nimi stretávame najčastejšie, hlavne ak pracujete v oblasti stavebníctva alebo strojárstva. Rovnako ich ale vidíme aj v iných oboroch, oceňujú ich napríklad aj skladníci a v neposlednom rade ľudia, čo sa venujú kutilstvu v okolí vlastného domu a bývania. Ich silná stránka spočíva v už spomenutom univerzálnom využití, ale takisto v ich praktickej stránke. Z hľadiska ich formy vravíme spravidla o použití hneď niekoľkých látok, ktoré majú spoločný bod- priniesť vašim rukám spoľahlivú ochranu a bezpečie.

rukavice na práci

Ak sme dosť často spomenuli univerzálne vlastnosti rukavíc, potom musíme spomenúť aj tie textilné. Práve tie sú totiž vhodné ako pre zamestnancov, tak aj pre domácich majstrov. Najideálnejšie majú využitie pri práci s ľahkými vecami, resp. s krehkým materiálom. Či už máte v pláne pohrať sa s autom a opraviť ho do najmenších detailov, ale je vašim hobby záhradkárstvo. Síce sme preskočili z témy do témy, ale taký je aj typ týchto rukavíc, má viac spôsobov využitia, primárne však pri práci s ľahkými predmetmi. Z hľadiska použitého materiálu sa tu stretávame nielen s bavlnou, ale tiež s polyesterom a nylonom.
Okrem týchto dvoch najčastejších možností samozrejme poznáme širšie spektrum pracovných rukavíc, ktoré sa dokážu prispôsobiť práve Vašej práci a Vašim nárokom.